Ekskursijos Maroke surfinimo mokyklos metu

Surfinimo mokyklos metu, turėsite unikalią galimybę ne tik išmokti banglenčių sporto subtilybių iš stovyklos profesionalų, bet ir pažinti kontrastingą Maroko regioną.

Lankytinos vietos

Ekskursijos prasidės kontrastingų regiono miestų ir kaimelių lankymu bei treking'u vaizdinguose takuose tarp bananų giraičių ir įspūdingų kalnų bei uolų.

Taroudant (60 eur)

Taroudant vadinamas "Marakešo senele", nes su savo gynybine siena jis atrodo kaip mažesnis Marakešas. Miestas, galima sakyti, yra turgus apjuostas gynybine siena, kurį kerta kelias, kažkada naudotas didelių karavanų.

Essaouira (70 eur)

Essaouira eiškia "maža tvirtovė", nes yra susijusi su tvirtovės siena, kuri dar ir šiandien gaubia miesto dalį. Jis šlieka vienu iš pagrindinių žvejybos uostų Maroke bei laikomas kultūros miestu. Senamiestis (Medina) įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą, kaip 18 a. pabaigos miesto tvirtovės pavyzdys, kurį į Šiaurės Afriką atnešė Europos kolonizatoriai.

Marakešas (80 eur)

Marakešas yra maroko simbolis ir turizmo sostinė. Jis yra pagrindinis ekonomikos centras, viduryje saugantis senamiestį, dar vadinamą Medina, kurį supa šiuolaikinių pastatų kaimynystė. Miesto įvaizdis yra glaudžiai susijęs su berberų turgaus pirklių prekystaliais, gyvačių kerėtojais, akrobatais, magais, būrėjais, muzikantais, beždžionių dresuotojais ir žolelių pardavėjais.

Agadyras (50 eur)

Agadyras yra vienas pagrindinių miestų Maroke, septintas pagal dydį. Po žemės drebėjimo 1960 metais, sunaikinusio miestą, Agadyras buvo pilnai atstatytas pagal šiuolaikinius seisminius standartus. Šiuo metu tai didžiausias pajūrio kurortas Maroke - jo garsūs paplūdimiai driekiasi daugiau nei 10 km.

Argano aliejaus koopertyvas

Čia galima matyti aliejaus gaminimo proceso demonstraciją ir išgirsti pasakojimą apie aliejų, kurį išgauna iš riešuto, augančio tik Maroke. Kooperatyvas įdarbina berberų moteris iš vietinių kaimų, tad visas darbas atliekamas rankomis.

Rojaus slėnis

Tai labai gražus ir žalias slėnis, kuris driekiasi 7 km palei kalnų upę Ankrim. Beje, tai ideali vieta lengvam kalnų žygiui. Tarp bananų ir datulių palmių, figų ir alyvmedžių vingiuoja vaizdingas takas, kuris po 3 km pasivaikščiojimo atveda jus į vietą, laikomą „Rojaus slėnio“ širdim – čia galima išsimaudyti kalnų upėje ir pasideginti. Drąsuoliai gali šokti į vandenį nuo uolų, kurių aukštis siekia 15 metrų. Šios kelionės metu (ji trunka vidutiniškai apie 1val. autobusu) Jūs aplankysite argano aliejaus kooperatyvą.

Aouriras

Šis miestelis dar kitaip vadinamas „Bananų kaimu“. Pavadinimas kilo dėl bananų giraičių, atskiriančių Aourirą ir Tamratą. Vietiniai gyventojai yra aktyviai įsitraukę į bananų kultivavimą.

Tagazutas

Tagazutas yra nedidelis žvejų kaimelis, kurio vietiniai gyventojai yra berberai, užsidirbantys pragyvenimui iš žvejybos, turizmo ir argano aliejaus gamybos. Šiandien Tagazutas yra tarpkultūrinė vieta, kurioje galima sutikti žmones iš viso pasaulio: tiek turtingus Europos pensininkus, tiek naujos kartos hipius, laukiančius naujos bangos.